Tomáš SCHMIDT music

Tomáš Schmidt & ATP

O projekte

Projekt "The Essential" som zakladal ešte ako 22 ročný chalan. Dôvod bol veľmi jednoduchý komponovať rockovú hudbu - hlavne inštrumentálny rock podľa vlastných predstáv. Ak hráte v hudobnej skupine, je vaša hudobná produkcia ovplyvnená hudobníkmi s ktorými hráte. Hudobná tvorba sa stále nastavuje tak, aby "všetci" boli spokojní s výsledkom. Častokrát sa potom stávalo, že som napísal rockový riff, na ktorý spevák nevedel reagovať, alebo sa niečo niekomu nezdalo a to viedlo k jeho zamietnutiu. Z tohto dôvodu som sa niektoré svoje hudobné nápady snažil produkovať celé sám a výsledok si môžete vypočuť online tu ;)Biografia, diskografia, novinky

Hudobné začiatky Tomáša Schmidta boli spojené s jeho učiteľmi gitary Ladislavom Marešom a Vadimom Bušovským v rokoch 2004 / 2007. Na prelome rokov 2006 / 2007 zakladá hudobnú skupinu ATP s Pavlom Stankom a Adamom Hladkým.

V roku 2010 Tomáš Schmidt založil svoj sólo projekt "The Essential" a skomponoval prvý album "The Essential 23", ktorý obsahuje päť nahrávok. Ako pokračovanie projektu bol v roku 2013 vydaný hudobný singel s názvom "Fate 2013". "The Essential 26" však nevyšiel ako celý album z finančných dôvodov. Celý album je nahrávaný o rok neskôr pod názvom "The Essential 27" a zverejnený vo februáry 2015. Album obsahuje osem unikátnych nahrávok.

Prvá časť najnovšieho album "The Ultimate Essentials", na ktorom momentálne pracujem je oficiálne predstavená od 17.2.2017! Čo vás určite neminie sú pritvrdené gitarové riffy (tentokrát inštrumentálny hard rock), ešte kvalitnejší zvuk a množstvo ďalších hudobných prekvapení ;)

The Ultimate Essentials - nový album "PART I"

Tomas Schmidt - The Essential discography


Tomas Schmidt - Live videos

Tomáš Schmidt

Gitarista a zakladajúci člen kapely ATP, projektu ATPmusic, The Essential, podieľal sa na skomponovaní všetkých nahrávok albumov projektu The Essential.

Tibor Schmidt

Pôsobil v kapelách:
Mango Molas, Else Quintet

Bass gitara v pesničke "Fate 2013" a v albume "The Essential 27"KONTAKT

Objednávky: email: orders@atpmusic.sk

Tomáš Schmidt: email: schmidt@atpmusic.skJán Kováč

Nahrávanie klávesov, štúdiové nahrávanie a mixáž všetkých nahrávok.

Gabriel Szelle

Momentálne pôsobí v kapelách:
On the road
Intrepid Metallica tribute
Pôsobil v kapelách:
Antropoid, Randal, Militia.

Podieľal sa na nahrávaní bicích v albume "The Essential 27"

Pavol Stanko

Momentálne pôsobí v:
ATP
Home studio PS
Beverly Kills

Podieľal sa na nahrávaní bicích v albume "The Essential 23" a v pesničke "Fate 2013"